O MNIE | ABOUT MEIREK KURIATA


Zajmuje się szeroko pojętą grafiką i projektowaniem graficznym. W szczególności znakiem i plakatem autorskim, a od niedawna ich transformacją multimedialną.  Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie (w tej chwili Akademia Sztuki w Szczecinie). Doktorat w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu z zakresu self-edition (plakat autorski), habilitacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Pracuje na Wydziale Sztuk Wizualnych w Akademii Sztuki w Szczecinie gdzie pełni funkcję
kierownika Katedry Grafiki Projektowej w Akademii Sztuki w Szczecinie, kierownika Pracowni Projektowania Znaku i Form Identyfikacyjnych oraz Projektowania Znaku i Grafiki Audiowizualnej.

Brał udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach związanych z plakatem.
Swoje prace publikował między innymi na łamach takich wydawnictw jak: kwartalnik 2+3D,Polski plakat XXI wieku Krzysztofa i Agnieszki Dydo, PGR. Projektowanie graficzne w Polsce Jacka Mrowczyka i Michała Wardy, Cała ta muzyka. Polski plakat muzyczny 1899-2012Krzysztofa Dydo, Szczecin PosterLeszka Żebrowskiego oraz w katalogach: katowickiego Biennale Plakatu, Krakowskiego Biennale Plakatu, warszawskiego Festiwalu Plakatu w Wilanowie, poznańskiego Festiwalu Ideografia, jak i innych ekspozycji w kraju i zagranicą.